O nas

W maju 2015 roku spotkaliśmy się (Damian, Artur, Marek – kumple ze studiów) na koncercie kolegi w Składzie Butelek na warszawskiej Pradze. Po występie zawędrowaliśmy na pobliską ulicę kamienną, gdzie mieszka Artur. Tam objawiła się ściana płaczu:

Chwyciliśmy instrumenty w dłoń i zaczęliśmy grać… Około północy pojawił się sąsiad Arcadius. Bynajmniej nie w sprawie ciszy nocnej, ale z propozycją wspólnego jammowania. Narodził się zalążek kapeli.

Spotkaliśmy się kilkukrotnie na Kamiennej z perspektywą występu ulicznego, najlepiej gdzieś pod mostem jako symbol kulturalnego zbliżenia rzeki Wisły z miastem Warszawa. Wtedy pojawił się sąsiad Janek – niezwykle utalentowany muzyk. Stwierdził, że jesteśmy super i że widzi nas na Woodstocku. W kapelę się nie zaangażował, ale dał nam motywacyjnego kopa. Perspektywa poważnego zespołu nabrała kształtu. Co więcej, nie był ostatnim sąsiadem, który wszedł w drogę KA1.

Wkrótce poznaliśmy Andrzeja z klatki numer II. Do tej pory chował się z saksofonem w komórce lokatorskiej. Ucieszyliśmy się, że będzie miał okazję poćwiczyć z nami w mieszkaniu. Czekaliśmy już tylko na perkusistę. Idąc lokalnym tropem zadzwoniliśmy do Mariusza – sąsiada Artura z czasów sprzed epoki ulicy kamiennej.

Na początku sierpnia graliśmy już wspólnie w nowej lokalizacji – RedRum Studio na Pradze. Jedni sąsiedzi odetchnęli z ulgą, być może inni stracili swoją szansę. Kapela zaczęła funkcjonować pod roboczą nazwą Kamienna 1, w listopadzie oficjalnie przemianowaną na KA1.

W lipcu 2016 roku do zespołu dołączył Kuba Sudoł. W lipcu 2017 do składu dołączyła Monika Wierbiłowicz.

Skład:

  • Fotograf zespołu: Jakub Badełek (blog Kuby)